Kas ir numeroloģija?

←Atgriezties

Tulkojums no krievu valodas

Numeroloģija – sena ezotēriska zinātne par skaitļiem, kuru bieži nosauc par skaitļu maģiju. Patiesībā šī zinātne tuvāk stāv astroloģijai, nekā maģijai.

Numeroloģijas pamatā ir sekojošs princips: visus skaitļus iespējams novest līdz vienkāršiem skaitļiem no 1 līdz 9, kuri atbilst noteiktiem okultiem raksturojumiem, kas ietekmē cilvēku dzīvi. Katram viennozīmīgam skaitlim atbilst noteiktas īpašības, jēdzieni un tēli. Arī alfabēta burtiem pēc to atrašanās vietas ir skaitliskā izteiksme, tādēļ arī jebkuri vārdi pakļaujas numeroloģiskajām operācijām. Numeroloģija, tāpat kā astroloģija, palīdz noteikt dabas dāvāto raksturu, stiprās un vājās puses, paredzēt nākotni, atklāt visizdevīgāko laiku lēmumu pieņemšanai un rīcībai. Ar numeroloģijas palīdzību var izvēlēties partnerus – biznesā vai laulībā.

Grūti noteikt, kad īsti numeroloģija radās, jo senatnē (Babilonijā, Indijā, Ēģiptē, Grieķijā un Romā) tādas mācības vienkārši nebija: vairāk bija izplatīta cita forma – arifmomantija (pareģošana pēc skaitļiem).

Rietumu numeroloģijas principu tagadējo variantu VI gs. pirms mūsu ēras izstrādāja filozofs un matemātiķis Pitagors, kurš apvienoja arābu, druīdu, feniķiešu un ēģiptiešu matemātiskās sistēmas ar zināšanām par cilvēka dabu. Pitagors daudz ceļoja pa Ēģipti, Haldeju un citām valstīm; atgriezies, viņš Dienviditālijā nodibināja īpašu filozofu biedrību, kurā darbojās Pitagora skola un tika apgūtas tādas zinātnes, kā aritmētika, ģeometrija un astronomija, kā arī izdarīti svarīgi atklājumi. Pitagors atklāja, ka četrus mūzikas intervālus, kas tai laikā bija pazīstami, var izteikt ar proporciju starp cipariem 1 pret 4. Tālāk viņš saprata, ka numuri 1 pret 4 un tiem pievienotie skaitļi summā sastāda 10, kas ir svēts skaitlis, jo pārstāv metafiziskā Visuma veselumu, pilnību. Pitagors uzskatīja – ja četras notis var tikt izteiktas ar cipariem, tad visu citu esošo arī var izteikt ar skaitļiem. Visumu var izteikt ar cipariem no 1 līdz 4, kuri papildināti līdz desmitam kļūst par visas esības avotu.

Pitagora mācība būtisku ietekmi atstāja uz sabiedrības garīga rakstura noslēpumiem un Eiropas slepeno biedrību dibināšanu un attīstību – tādu kā rozenkreiceri, masoni, antroposofi un citi.

Īpašu svarīgumu numeroloģija ieguva Kabala mācībā – kabalisti paplašināja Pitagora koncepciju, izmantojot skaitļus dažādiem mērķiem paredzētajos maģiskajos kvadrātos. Pēc XIX gs atklātajām gaismas, elektrības un magnētisma īpašībām skaitļiem piešķirtās vecās okultisma nozīmes sāka pierakstīt arī enerģijas vibrācijām.

Mūsdienu numeroloģija dod priekšroku vienkāršotam skaitļu un alfabēta kodam, kura pamatus ielicis Pitagors. Kopā ar saviem skolniekiem Pitagors saīsināja visus skaitļus līdz 1 līdz 9 ieskaitot, jo tie ir izejas skaitļi, no kuriem var dabūt visus pārējos. Lielu skaitļu saīsināšanai tika izstrādātas elementāras sistēmas. Visvienkāršākā un populārākā metode – saskaitīt šī skaitļa visus ciparus, tad procesu turpināt, līdz iznāk elementārs skaitlis no 1 līdz 9.

Pēc skaitļiem var noteikt, kāds, piemēram, būs nākošais gads un kā to pēc iespējas izdevīgāk izmantot. No numeroloģiskā viedokļa laiks rit nemitīgi atkārtojošos ciklos no 1 līdz 9. Simtgades un dekādes katru gadu mums nes sev līdz jaunu skaitli. Dienas un mēneši gada ietvaros arī var tikt iedalīti ciklos. Un šiem cikliem pakļaujas viss Visums.

Katram no mums ir savs individuālais cikls, ko aprēķina, pamatojoties uz dažādām skaitļu operācijām ar dzimšanas datiem un pilna vārda burtiem.

←Atgriezties