Kādi saraksti, kādi priekšstāvji Latviju pārstāvēs Eiropas Parlamentā?

Tuvojas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas. CVK ir iesniegti 14 deputātu kandidātu saraksti. Numeroloģiski izanalizēju sarakstus – gan kā sabiedrība tos uztver, gan ar kādu domu saraksti ir pieteikti, gan arī to, cik atbilstoši tie ir darbam tieši EP.

Tā kā internetā nav atrodama precīza informācija par partiju, sarakstu izveidošanas, dibināšanas datumiem, tad analizēju nosaukumu burtu ciparus.

Neliels +/- veidojas tām partijām, kuras šai reizē CVK sarakstā savā nosaukumā nav pieteikušas vārdu partija. Analizējot, jāsecina, ka vārds partija dod nelielu niansi partijas aprakstā, bet nemaina kopējā cipara nozīmi atbilstībai EP.

1.      Sociāldemokrātiskā partija „Saskaņa”

Pēc latviešu alfabēta (LV) kopsumma veido ciparu 3. Nosaukums sastāv no 1=7, 7=6, 2=4, 4=4, 8=4, 6=3, 5=2, 9.

Pēc latīņu alfabēta (L) kopsumma arī cipars 3. Sastāv no 1=13, 2=5, 9=5, 3=2, 4=2, 6=2, 5,7.

Radoša, enerģijas pilna partija ar spēcīgu sava taisnīguma izjūtu. Komunikatīvi, sabiedriski, bet ja komforta zona tiek traucēta, tad dusmās spēcīgi un ciniski (trijnieka spektrs). Spēcīgas līdera pozīcijas (lielais vieninieku pārsvars) opozīcijā. Sabiedrība domā, ka partija ir ilgtermiņa projekts, paši gan nav par to pārliecināti (iztrūkst astoņnieka).

2.      Politiskā partija „Alternative”

LV-9   1=8, 4=5, 7=5, 6=3, 9=2, 2,3,5,8.

L-8      1=7, 9=6, 2=5, 3=2, 5=2, 7=2, 4,6.

Partija sevi piesaka kā nopietnu biznesa projektu (8), bet tam neredz segumu (nosaukumā pašā nav astoņnieka, nav arī četrinieka, viens sešinieks). Sadarbība (samērā liela divnieku klātbūtne) palīdz izbalansēt vēlmi pēc līderisma (1) un izdevīguma (9) redzējumu. Varbūt ir tikai viena līdera partija? Nosaukums arī izskatās kā EP vēlēšanām pieskaņots.

3.      Latvijas sociāldemokrātiskā strādnieku partija

LV-9   1=8, 7=8, 2=6, 6=5, 4=4, 8=4, 5=2, 9=2, 3.

L-9      1=14, 9=8, 2=7, 3=4, 4=4, 5=3, 6=2, 7.

Sociāldemokrātisms Eiropā ir pazīstama vērtība. Arī šī partija ir veidojusies ar misijas apziņu (9), ar stipru ideālisma sajūtu pārstāvēties EP. Šķiet, gana stabili savās vērtībās, gatavi sadarboties, elastīgi, bet darbībai ilgtermiņā kaut kā pietrūkst. Varbūt finansējuma? Sabiedrībā vienmēr būs slānis, kam šāda partija, vērtību pārstāvība vajadzīga.

4.      Partija „Par prezidentālu republiku”

LV-2   7=8, 6=6, 1=5, 2=4, 4=3, 3=2, 9=2, 5.

L-7      9=7, 1=5, 3=5, 2=4, 5=4, 7=4, 4,8.

Ideāla vadīta partija, ar misijas sajūtu, analītiska, bet reizēm atrauta no realitātes (devītnieka pārsvara specifika). Sabiedrība domā, ka partija vērsta uz sadarbību (2), lai realizētu kopienas intereses (daudzie sešinieki kopā ar septiņniekiem), erudīti, bet pietrūkst t.s. sirds siltuma, kas var radīt kašķīguma iespaidu. Augsts izglītības līmenis, komforta novērtējums, gana elastīgi (daudzo piecinieku klātbūtne), bet distancēti no sabiedrības. Nosaukumā nav neviena sešinieka, kura klātbūtne būtu vēlama, lai strādātu tādā kopienā kā EP.

5.      Latvijas Atdzimšanas partija

LV-2   1=10, 4=4, 6=4, 8=2, 9==2, 2,3,5,7.

L-8      1=12, 9=4, 2=3, 4=3, 3,5,7,8.

Sevi pozicionē kā ilgtermiņa projektu ar vēlmi daudz sasniegt (8). Līderi (nospiedošā vieninieku klātbūtne), kas domā, ka zina, kā veicināt attīstību. Bet nosaukumā nav sešinieka. Sabiedrība domā, ka partija veidota sadarbībai, bet partijai izteiktāka vēlme būt līderim.

6.      Kristīgi demokrātiskā partija

LV-5   7=7. 1=5, 4=5, 2=3, 5=3, 8=3, 3=2, 6.

L-5      9=8, 1=7, 2=6, 4=3, 5=3, 6,7.

Atvērti jaunām pārmaiņām (5), ar augstu garīgumu, ideālismu. Savā nišā gana spēcīgi līderi, kas gatavi sadarboties, mērķa sasniegšanai pietiek elastības. Var gadīties, ka darbībai nepietiek finansējuma (astoņnieka trūkums), līdz ar to aktivitātes visticamāk ir kampaņveidīgas.

7.      „Suverenitāte”

LV-8   7=4, 1=2, 2=2, 4=2, 3,8.

L-6      5=4, 1=2, 2=2, 9=2, 3,4.

Izskatās pēc „kaķa maisā”. Veidots maksimāli elastīgi (piecinieku pārsvars un vienādās devās 1,2,9), lai realizētu savējo (6) intereses, bet nav redzējuma ilgtermiņā. Atvērts jautājums – kas ir savējie? Varbūt izveidots, lai tikai iekļūtu EP?

8.      Latvijas reģionu apvienība

LV-8   1=5, 4=5, 3=3, 7=3, 2=2, 5=2, 6=2, 8,9.

L-2      1=6, 9=5, 5=4, 2=2, 3=2, 4=2, 7=2, 6.

Apvienība veidota, lai sadarbotos (2), elastīgi mērķa sasniegšanai, bet ir arī spēcīgi līderi, kam īstermiņa izdevīgums varētu būt svarīgāks par ilgtermiņa sadarbību. Sabiedrībai priekšstats, ka izveidota apvienība ar izpratni par biznesu (8); līderi, kas pārzina jomu, jau kaut ko sasnieguši, t.sk. komfortu, ir elastīgas potences sadarbībai. Bet tas nav ilgtermiņa projekts (nav astoņnieka).

9.      Zaļo un Zemnieku savienība

LV-7   1=4, 3=4, 5=4, 7=4, 2=3, 4=3, 8.

L-5      5=6, 1=4, 3=3, 9=3, 2=2, 4=2, 8=2, 6.

Savienībā apvienojušās partijas, lai virzītos uz priekšu (5). Ir atvērti pārmaiņām, spēj pielāgoties, mainīties un caur to attīstīties. Līderi ar labām oratoru dotībām, dažreiz var būt nosliece dot neizpildāmus solījumus. Enerģiska, pašpārliecināta savienība, bet var arī piemist nepastāvīgums, stingrai pārliecībai var sekot bezatbildība. Tāds ir dominējošā piecinieka spektrs. Nav septiņnieka – veiksme ne vienmēr ir sabiedrotā, jo ne viss tiek izanalizēts, līdz galam izdarīts.

10. Latvijas sociālistiskā partija

LV-9   1=7, 4=7, 8=4, 6=3, 2=2, 7=2, 9=2, 5.

L-1      1=12, 9=6, 2=4, 3=3, 4,6,7.

Savu ideju līderi, cenšas meklēt sabiedrotos, bet savs izdevīgums un komforts var vairāk interesēt nekā kompromisa panākšana, lai realizētu ilgtermiņa mērķus. Pašrealizācija caur citu kritiku, izcilas spējas aizstāvēt savu viedokli (1).

 

11. Partija „Vienotība”

LV-5, 1=5, 4=3, 3=2, 5=2, 6=2, 7=2

L-1,     1=4, 9=4, 2=3, 5=2, 7

Sagadījies, ka sarakstā viena pēc otras izkārtojušās trīs partijas, kas sevi piesaka uz līderu pozīcijām (1). Atšķirība ir nosaukumos esošo ciparu kombinācijās. Ja sociālistiskajai partijai trūka elastības (5), tad Vienotībai to ir. Vieninieki un devītnieki ir līdzsvarotā daudzumā – gribasspēks un spēja iedvesmot, arī spējas sadarboties (2), līderiem nepieciešamās kvalitātes. Bet nav ne 6, ne 8, kas nepieciešams darbībai EP.

 

12. Latvijas krievu savienība

LV-2   4=6, 1=5, 7=4, 3=2, 2,3,5,6,8,9

L-1      1=7, 9=5, 2=3, 4=3, 5=3, 3=2.

Ideāla vadīti, gatavi elastīgi, nopietni sadarboties, lai būtu līderos. Astoņnieks nozīmē ne tikai ilgtermiņu, finanses, bet arī atbildību. Šajā nosaukumā astoņnieka nav. Nav arī sešinieka.

 

13. „Latvijas attīstībai”

LV-1   1=8, 4=3, 5=2, 8=2, 3,6,9.

L-6      1=7, 2=5, 9=4, 3,4.

CVK uz EP vēlēšanām iesniegts bez vārda partija, pozicionējot sevi kā sešinieku, savas sabiedrības interešu realizētāju, bet pašā nosaukumā nav sešinieka. Nav arī astoņnieka, abu ciparu iztrūkums liecina par sava veida atbildības trūkumu. Līderi, kas gatavi sadarboties, bet stingri stāv par savu viedokli. Nav arī septiņnieka – var pietrūkt analīzes, lai lietas realizētu līdz galam.

 

14. Nacionālā apvienība „Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK”

LV=3  4=13, 3=9, 1=8, 2=5, 5=5, 7=5, 6=2, 8=2, 9=2

L=9     9=11, 1=10, 5=10, 2=6, 3=6, 4=6, 6,7,8

Apvienības nosaukumā ir visu ciparu klātbūtne, tātad visas iespējas.

 

Par atbilstību, par spēju strādāt, iekļauties Eiropas Parlamentā.

Numeroloģijā ciparu saderība tiek iedalīta gan kā pāra, nepāra cipari, tā arī – 1,5,7 – radošie; 3,6,9 – draudzīgie un 2,4,8 – spriedzes cipari. Pats Eiropas Parlaments EUROPEAN PARLIAMENT kopsummā veido ciparu 6 (sastāv no 5=5, 1=3, 9=3, 3=2, 7=2, 2,4,6).

Tātad EP vislabāk iekļausies, pielāgosies saraksti „Latvijas Attīstībai” un „Suverenitāte”. Tikai nav skaidrs, kas ir pēdējās mērķis, kādus uzdevumus plāno realizēt tieši EP. Draudzīgajā (atradīs sev draugus vai jau ir atraduši savu nišu) kategorijā vēl iederas „Saskaņa”, Sociāldemokrātiskā strādnieku partija un Nacionālā apvienība „Visu Latvijai/TB/LNNK”. Ņemot vērā, ka cipars ir gana draudzīgs (lai arī pāra cipars), līdz ar to vērsts uz sadarbību, kopīgu valodu, izdevīgumu EP vēl varētu atrast „Alternative”, Atdzimšanas partija, Latvijas reģionu apvienība.

Pārējo partiju situāciju ar EP varētu prognozēt sekojoši:

Ja arī kāds no partijas „Par prezidentālu republiku” iekļūs EP, viņš tur vienkārši runājot „pazudīs”.

Kristīgi demokrātiskā savienība un ZZS nevarēs realizēt savus principus EP, lai cik lieli pielāgošanās meistari arī nebūtu (bet varbūt tur tieši ir tā problēma).

Sociālistiskā partija un Krievu savienība pozicionē sevi kā izteiktus līderus savās nišās. Atvērts jautājums – kādas sabiedrības intereses tās pārstāvēs EP un to ietekme uz Latvijas ilgtermiņa attīstību?

Partijas „Vienotība” galvenais lauks ir Latvija. Bet, ja partija nevar realizēties starptautiskajā institūcijā (tās nosaukumā nav attiecīgo ciparu), tad partijā esošie pārstāvji var dot būtisku ieguldījumu Latvijas pārstāvēšanā EP. Partijai ir daudz gudru, spēcīgu personību. Daži jau ir sevi labi parādījuši EP un var turpināt iesākto: Sandra Kalniete, Inese Vaidere (abu izpausmes cipars ir 8), Kārlis Šadurskis (11/2). Arī otrs bijušais ārlietu ministrs Artis Pabriks (8) spēcinātu Latvijas pārstāvību. Savukārt Ojāram Ērikam Kalniņam un Valdim Dombrovskim izpausmes cipars ir 7, viņu radošajam potenciālam nebūs viegli realizēties EP.

Apskatot citu spēcīgo sarakstu galvgalī esošos kandidātus, numeroloģiski var secināt, ka no „Latvijas Attīstībai” saraksta EP ļoti labi iederētos Rihards Pīks (6), kā arī varētu būt veiksmīgs Andrejs Žagars (8), savukārt Ulda Oša (1) un Jura Pūces (5) cipari disonē ar EP.

No Nacionālās apvienības saraksta Baiba Broka (8) un Rihards Kols (8) Eiropas Parlamentā labāk jutīsies nekā pieredzējušākais Roberts Zīle (5).

No „Saskaņas” EP labi sastrādāsies Andrejs Klementjevs (9), vēl sabiedrotos varētu atrast Boriss Cilēvičs (2), bet Guntara Jirgensona (5) un Andreja Mamikina (7) izpausmes disonē.

Visgrūtāk ar interešu pārstāvēšanu EP ir ZZS sarakstam, sadarboties spēs tikai Kārlis Seržants (3). Andrim Bērziņam (5), Ivetai Šulcai (5) un Ivetai Grigulei (1) būs grūti.

 

Tātad kam atdosim savas balsis? Kādus vēlamies savus pārstāvjus Eiropas Parlamentā, kādi vajadzīgi tepat Latvijā? Viss ir jāskata kontekstā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *