Latvijas pilsētas numeroloģiskā skatījumā

Autore Aija Stabina

Par dažādām ievērojamām pasaules pilsētām ikvienam no mums ir savs priekšstats. To ir radījuši vai nu mediju izraisīti stereotipi, vai arī pašu pieredze. Ir vēsturiski varenas pilsētas, ar etnisku vai garīgu pieskaņu caurstrāvotas pilsētas, bezcerīgas, mirušas pilsētas, strauji attīstījušās vai arī gluži pretēji – stagnējošas un regresējošas pilsētas. Taču, kā ikvienam no mums, arī pilsētām ir visuma doti resursi, kuri ne vienmēr tiek realizēti pilnā mērā vai arī pilsētas vadība tai nedod īstos attīstības virzienus. Šeit rodas jautājums – kā uzzināt pilsētas potenciālu un tās nākotnes izredzes? Šajā gadījumā par analizēšanas prizmu izvēlēsimies numeroloģiju.
Lai izveidotu pilsētu numeroloģisko raksturojumu, aprēķins tiek veikts gan ar latviešu alfabēta burtiem, kas atspoguļo to kā mūsu zemes iedzīvotāji – latvieši, kuri izmanto šo alfabētu, redz šo pilsētu, gan latīņu alfabētu, kas parāda pilsētas patieso būtību. Saskaitot katram burtam atbilstošos ciparus kopā, iegūst pilsētas ciparu.
Kā piemēru mūsu priekšstatu apstiprinājumam vai noliegumam apskatīsim izklaides meku Lasvegasu. Pirmais, ar ko asociējas šī pilsēta – spēļu zāles, kazino, Elvisa Preslija dubultnieki, neplānotas kāzas, romantisku un gangsteru filmu cienīga scenārija garā. Vai šis tēls ir izklaides industrijas speciālistu radīts vai kā citādi ieprogrammēts? Lūkosim, ko par to saka numeroloģiskie aprēķini.

Las Vegas
311 45711=23=2+3=5 (latīņu alfabēts)

Aprēķins atbilst esošajai situācijai. Piecinieku raksturo avantūras, risks, piedzīvojumi, eksperimenti un vēlēšanās iegūt neiegūstamo.

Tagad, kad īsumā ieskicēts kā darbojas numeroloģija, apskatīsimies ko tā teiks par Latvijas pilsētām.

Rīga
7511=14=1+4=5 (latviešu alfabēts)
9971=26=2+4=8 (latīņu alfabēts)

Pēc latviskā alfabēta rēķinot, Rīga iegūst ciparu pieci. Tas nozīmē, ka latvieši pilsētu redz kā vietu, kas apveltīta ar piecinieka īpašībām. Pilsēta jautrībai, izklaidei, klubu apmeklējumiem. Vēlaties piedzīvojumus? Brauciet uz Rīgu! Te dzīvo rosīgi, gudri un nepacietīgi ļaudis. Cilvēki no laukiem un citām Latvijas pilsētām uzskata, ka rīdziniekiem nav nekādu rūpju un, ka galvaspilsētā dzīvojošie ir vieglprātīgi un pārlieku lielīgi.
Savukārt Rīgas numeroloģiskais raksturojums, vērtējot to pēc latīņu alfabēta, kas izsaka tās patieso nozīmi un būtību, ir astotnieks. Un šajā gadījumā astoņi ir biznesa skaitlis. Rīga vienmēr ir bijusi interesanta citām valstīm savas ģeogrāfiskās atrašanās vietas dēļ, lai to izmantotu tirdzniecībai un tranzītam. Tā ir tirgotāju pilsēta, pilna materiālisma. Pilsēta, kura tiecas pēc ārējā spožuma, bet īstenībā ir piezemēta, jo apzinās, ka alkstot ekscentriskuma tiek ne visai godprātīgi izšķērdēti līdzekļi, tāpēc tā nav sevišķi pievilcīga.
Ko var secināt no iepriekš minētā? Rīgas vadībai iespējams nevajadzētu tik ļoti popularizēt pilsētu kā tūrisma un atpūtas vietu ārzemniekiem, bet likt akcentu galvenokārt uz starptautisku biznesa konferenču un tirdzniecības izstāžu rīkošanu. Rīga ir lieliska atpūtas vieta tieši Latvijas iedzīvotājiem.

Jelgava
6791141=29=2+9=11 (latviešu alfabēts)
1537141=22 (latīņu alfabēts)

Jelgava latviešu skatījumā ir vienpadsmit, latīņu alfabēts dod skaitli divdesmit divi. Abi skaitļi ir izņēmuma skaitļi, augstākie skaitļi, kurus izskata atsevišķi, nereducējot tos līdz vienkāršiem cipariem. Tie ir mācekļa un meistara skaitļi, kuri nozīmē pāreju augstākā līmenī caur pašuzupurēšanos, atklāsmi, pretošanos sistēmai. Ar šiem cipariem vienmēr kopā ir augsti ideāli, harismātisms. Tie var būt ļoti laimīgi un labvēlīgi vai arī sevišķi bīstami. Tos raksturo īpašības vispārākajā pakāpē.
Jelgava ir pilsēta ar grūtu likteni un lielu misiju. Tā laika gaitā ir tikusi vairākkārtīgi nopostīta līdz pamatiem, izlaupīta, iekarota vēlreiz un vēlreiz. Pēdējo reizi tā tika iznīcināta Otrā pasaules kara laikā. Un katru reizi kā Fenikss no pelniem tā atdzimst no jauna un no jauna. Eiropas karaļu, caru, ķeizaru, karavadoņu un pasaulslavenu gudrinieku (Krievijas valdnieks Pēteris I, Kaliostro, Francijas karalis Luijs XVIII, Krievijas cariene Katrīna II, Vācijas ķeizars Vilhelms II, u.c.) pagaidu apmešanās vieta. Kādas visai Eiropai vai pat pasaulei svarīgas norunas šajā pilsētā tikušas noslēgtas, atliek vien minēt.
Jelgava ir izglītošanās pilsēta, kurā ir dzimuši vai dzīvojuši un darbojušies ļoti daudzi Latvijas vēsturē nozīmīgi cilvēki. Jelgavu mēdz dēvēt par Latvijas studentu (11) un prezidentu (22) pilsētu. Jau 1758. gadā Jelgavā iznāk pirmais kalendārs latviešu valodā. 1822. gadā šajā pilsētā tapa pirmais laikraksts latviešu valodā. Reformiskās sabiedriskās kustības „Jaunās strāvas” idejiskais aizsākums saistīts ar Jelgavu.
Aplūkojot augstāk minēto, var secināt, ka, ja Jelgava nodrošinās kvalitatīvas izglītības iespējas, tā Latvijai dos vēl daudzus prezidentus, pasaules mēroga zinātniekus, mācītājus un mistiķus.
Bet kā šādā pilsētā dzīvot vienkāršam pilsētniekam?

Saulkrasti
8129771814=48=4+8=12=1+2=3 (latviešu alfabēts)
1133291129=32=3+2=5 (latīņu alfabēts)

Saulkrasti jau izsenis ir daudzu atpūtnieku iecienīta piejūras atpūtas vieta. Tas pilnībā atbilst šīs pilsētas numeroloģiskajam aprēķinam. Trīs ir prieka, jautrības, humora un veiksmes cipars. To visu latvieši meklē Saulkrastos. Tur viņi kļūst enerģiski, rod dažādas iespējas un attīsta iztēli, nodarbojoties ar dažādām mākslām
Un tā tas patiesībā arī ir. Piecinieks var piedāvāt plašas izklaides iespējas, jautrību un brīvu dzīves stilu. Saulkrastu pilsētai var ieteikt rīkot vairāk festivālu, svētku un karnevālu.

Rakstā piedāvātais numeroloģiskais skatījums ir tikai viens no vairākiem numeroloģiskās analīzes veidiem. Taču ņemot vērā, ka tas ir veidots pēc Pitagora izstrādātās metodes, varbūt der tajā ne tikai ieklausīties, bet pamēģināt arī atrast saistības ar pašu piedzīvoto katrā no šīm pilsētām.
Dzīves gaitā katrs no mums izvēlas savus ideālus, lietas, kurām ticēt, draugus, uz kuriem paļauties un pilsētas, kurās dzīvot, atpūsties un pilnveidoties.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *